Sopranistka Dora Rubart-Pavlíková se narodila v Praze. Své první hudební vzdělání získala v mezinárodně uznávaném dětském sboru „Bambini di Praga“. Po studiu zpěvu na Konzervatoři Jana Deyla pod vedením Prof. Daniely Šimůnkové-Štěpánové ukončila v roce 2011 své vzdělání mistrovským diplomem na vysoké škole v Norimberku ve třídě Prof. Dr. Jana Hammara.


Dora Rubart-Pavlíková absolvovala mistrovské pěvecké kurzy například u Brigitte Fassbaender, Margaret Baker-Genovesi, Elisabeth Scholl, Andreje Kucharského, Joela Frederikssena a Rudolfa Piernaye. 

V koncertní sféře se Dora věnuje převážně interpretaci barokních skladeb, její činnost ji zavedla na přední evropské festivaly staré hudby: například do Francie, Belgie, Holandska, Maďarska, Polska, Francie či Japonska. Trvale spolupracuje s Collegium Vocale 1704 pod vedením dirigenta Václava Lukse, Ensemble Inegal Adama Viktory, Ensemble Mathesius nebo maďarskou Aurou Musicale.

Zejména na německých pódiích ztvárnila Dora Rubart-Pavlikova mnoho operních rolí: např. Laurettu, Rusalku, Hraběnku, nebo Elisettu. Na jaře roku 2007 zpívala Dora Pavlíková titulní roli barokní opery Reinharda Keisera „Fredegunda“ pod taktovkou Chrisopha Hammera v Mnichově a Byreuthu, za kterou získala Pavlíková nominaci renomovaného časopisu „Opernwelt“ v kategorii „Nachwuchskünstler des Jahres“. Nahrávka opery „Fredegunda“ vyšla v roce 2009  u nakladelství Naxos. Dora se věnuje také v Čechách dále barokní opeře, 2016 ztvárnila roli Juno v opeře "La Semele" od J.A. Hasseho s ansámblem Damian pod vedením Tomáše Hanzlíka. 

 

Dora Rubart-Pavlíková získala četná ocenění v národních i mezinárodních soutěžích a je stipendiátkou Wágnerovského sdružení a „Deutsche Bühnenverein“.


Foto: Susanne Stachowitz
Foto: Susanne Stachowitz